Zlatý indický trojuholník

Zlatý indický trojuholník

cena od 210€

Destinácie: Dillí – Džajpur – Agra

Termín: na mieru

Dĺžka poznávacieho zájazdu: 4/5/6 dní

Program:

Turistický okruh „Zlatý trojuhoľník“ spája Dillí s Agrou a Džajpurom, tri najnavštevovanejšie indické turistické destinácie. Diaľničný okruh dlhý približne 720 km má skutočne tvar trojuholníka a prevedie Vás indickým hlavným mestom a čiastočne i štátom Rádžsthán a Uttarpradéš. Počas cesty uvidíte najslávnejší indický monemetn – Tádž  Mahal, ktorý je symbolom lásky, ležiaci v Agre. Ďalej uvidíte taktiež „ružové mesto“ Džajpur s jeho monumentálnymi pevnosťami, krásne paláce a observatória. Okruh doplní hlavné mesto Dillí so svojou zaujímavou historickou štvrťou a radou pamiatok zapísaných na zoznamu UNESCO.

Deň 01: Príjazd do Dillí

Po prílete na medzinárodné letisko v Dillí nás vezme transfer do hotela a ubytujeme sa. Voľný večer.

Deň 02: Prehliadka Dillí 

Po raňajkách celodenná prehliadka Starého i Nového Dillí. Uvidíte slávnu Červenú pevnosť (UNESCO), Friday Mosque (veľkú mešitu), Rádž Ghát, chrám Birla Mandir, Humájúnovú hrobku (UNESCO), areál Kutub Minár (UNESCO) a symbol mesta Lotosový chrám. Taktiež prejdete okolo Brány Indie a vládnych budov. Večer fakultatívna návšteva Sound & light show v Červenej pevnosti.

Deň 03: Dillí – Džajpúr  (265 km)

Po raňajkách prejazd do „ružového mesta“ Džajpúru, hlavného mesta Rádžasthánu. Popoludňajšia prehliadka mesta, počas ktorého navštívite aj Opičí chrám s krásnym výhľadom na celý Džajpúr. Zastavíte sa i na miestnych bazároch s tradičnými remeselnými výrobkami, šperkami a látkami.

Deň 04: prehliadka Džajpúr

Raňajky. Ráno návšteva pevnosti Amber, bývalého sídla miestnych maharadžov so slávnou Zrkadlovou sieňou a Sieňou radosti. Prehliadka „ružového mesta“ Džajpúr – mestský palác s múzeom, symbol mesta Hawa Mahal (tzv. Palác vetra) a astronomické observatórium z 18. stor. Džantal Mantar (UNESCO). Večer navštívite uličky a bazáry starého mesta. Jedinečné miestne nákupy remeselných výrobkov. Ubytovanie v Džahpúru.

Deň 05: Džajpúr – Fátehpur Sikrí – Agra (240 km)

Raňajky. Cestou návšteva „mesta duchov“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), ktoré nechal vystavať císar Akbar Veľký ako nové hlavné mesto Mughalskej ríše. Prehliadka sultánskeho paláca z červeného pieskovca, ďalej Veľkej mešity Friday Mosque a mramorovej svätyne sufijského svätca Salima Chistiho. Ubytovanie v Agre.

Deň 06: Agra – Dillí (210 km)

Po raňajkách Vás čaká hlavný bod celého programu – Tádž Mahal (UNESCO), slávny symbol lásky a najznámejší monument Indie. Ďalej budete pokračovať prehliadkou mohutnej Červenej pevnosti (UNESCO) postavenú mughalským císarom Akbarom. Ak nám vyjde čas, navštívite miestnu tržnicu so suvenírmi a tradičnými výrobkami z mramoru. Poobede / podvečer návrat do Dillí a transfer na letisko.

Najlepšia doba pre návštevu: Jan, Feb, Mar, Okt, Nov

Cena zahrňuje:

– služba Meet & Greet
– 5x ubytovanie v dvojlôžkových izbách v  3*/4* hoteloch s raňajkami
– všetky transfery podľa programu v klimatizovanom aute s vodičom, dialničné  poplatky, parkovné, benzín a náklady na vodiča
– všechny dodatočné poplatky a taxy

Cena nezahrnuje:

– fakultatívne výlety
– vstupné, poplatky za fotoaparát atď.
– obedy a večere (ak sú neni súčasťou programu)
– bakšišné
– indické vízum a všetko ostatné, čo nie je uvedené v „Cena zahrňuje“

Cena od: 210 Eur (ak sa už nachádzate v Dillí)

Poznávací zájazd si môžete rezervovať s odchodom zo Slovenska, alebo z Česka, alebo ak už ste v Dillí.