Tenerife dovolenka

Tenerife dovolenka

cena od 499€

Radi by ste si užili leto počas celého roka? A nechce sa Vám cestovať dlhé hodiny lietadlom?

Vaša dovolenka by mohla napĺňať poznanie krajiny, chutné jedlo, šport, krásne pláže, adrenalínové zážitky, či relax na pláži? Tak poďte s nami na Tenerife. Vyskladajte si vlastnú dovolenku, podľa zážitkov, ktoré chcete zažiť a dĺžky pobytu, ktorý na tomto ostrove stráviť. Objavuj Tenerife sám, alebo prostredníctvom našich sprievodcov, ktorí v tejto krajine už dlhé roky žijú.

Ostrov Tenerife je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete počas celého roka. Spája skvelé pláže, výbornú klímu, krásnu prírodu a množstvo prírodných zaujímavostí. Často je označovaný ako jeden z posledných európskych rajských ostrovov, alebo malý mikro kontinent. Na Tenerife totiž nájdeme svieže zelené lesy, hory, púšte, sopky aj nádherné pobrežie. Turisti tu tiež nájdu výborné podmienky pre mnoho vodných športov, turistiku a rušný nočný život.

Tenerife je najväčší zo skupiny Kanárskych ostrovov, s celkovou rozlohou viac ako dvetisíc kilometrov štvorcových a dĺžkou pobrežia 342 kilometrov. Leží pri severozápadnom pobreží Afriky, od ktorého je vzdialený približne 300 kilometrov.

Výlety, z ktorých si môžete vybrať počas Vašej dovolenky na Tenerife:

Výlet do pralesa

So sprievodcom navštívite výlet do pralesa, ktorý sa nachádza na Tenerife a je zapísaný do zoznamu UNESCO. Tento horský masív sa nachádza na severe ostrova, kde je veľa zrážok a bujná vegetácia. Dokonca sa tu objavuje nevídaný jav a tým je vertikálny dážď. Náš sprievodca Vás zavedie na prekrásne neznáme miesta turistom na ktoré len tak nenarazíte, ako napríklad na prírodnú pláž s malou romantickou vesničkou a lokálnou kuchyňou. Turistika v tejto časti ostrova nie je až tak rozvinutá, takže si užijete kľudný výlet a celý prales sa dá pohodlne prejsť automobilom.

Cena: 50 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Tenerife krížom krážom

Celodenný poznávací výlet ostrova s českým sprievodcom a šoférom. Tento program ide upraviť podľa individuálnych požiadaviek klienta. Porozprávame sa, o čo máte záujem, čo by ste chceli na ostrove spoznať a na základe toho Vám navrhneme naj miesta a naplánujeme si denný itenerár.

Vybrať si môžete napríklad z týchto zaujímavých miest:

– Tradičné kanárske dediny

– Opustené pláže

– Prírodné bazény

– Prales

– Národný park

– Najkrásnejšie turisticky navštevované pláže

Cena: 50 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Cena: 50 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Výlet na Pico del Teide – lanovkou

Ste milovníkom krásnej prírody a nádherných výhľadov? Zažijete 360 stupňový výhľad na ostrov Tenerife z najvyššej hory Španielska Pico del Teide.

Pripravili sme pre Vás jednoduchšiu variantu, ako sa na najvyšší vrchol dostať. Dopravíme Vás na parkovisko a zaistíme Vám vývoz lanovkou do 3555 m. n. m. Na vrchole si môžete urobiť krásnu prechádzku a pozrieť sa na vyhliadku, ktorá Vám poskytne ojedinelý výhľad po miestnom národnom parku. Prípadne môžete ísť ďalej a pozrieť sa do kráteru sopky Pico Vejdo 3134 m. n. m., ktorá je vzdialená 3.5 km od hornej stanice lanovky.

Pokiaľ Vám nestačí už tak nádherný výhľad a chcete vystúpiť až na vrchol, ktorý meria 3718 m. n. m. budete potrebovať povolenie. Avšak na vrchol sa lanovkou nedostanete, budeme musieť po svojich. Povolenie Vám radi zabezpečíme, ale je o neho veľký záujem a denne sa na vrchol dostane iba obmedzený počet turistov. Preto je dôležité si o povolenie zažiadať vopred. Doporučená doba na vybavenie povolenia je minimálne dva mesiace pred plánovaným výstupom.

 

Výlet lanovkou na sopku Pico del Teide zahrňuje:

– povolenie pre peší výšľap na vrchol

– lístok na lanovku

– českého sprievodcu

Cena: 59 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

3 hodinový výlet za delfínmi so šnorchlovaním

Zažite skutočné dobrodružstvo pozorovaním delfínov a veľrýb na otvorenom oceáne v bezprostrednej blízkosti. Kvalifikovaní odborníci, ktorí Vás budú plaviť loďou dokonale poznajú miesta v mori, kde sa tieto živočíchy vyskytujú.

Výlet za delfínmi zahrňuje:

– 3 hodinovú plavbu loďou z prístavu Puerto Colón

– plávanie a šnorchlovanie v priezračnej modrej vode

– občerstvenie: ľahké jedlo, pitie a ovocie

 

Cena: 45 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Opustené pláže a zátoky

Radi by ste navštívili menej neznáme a takmer opustené miesta na ostrove Tenerife? Takých miest poznáme kopec a radi Vám zostavíme tento výlet na mieru.                                            Vezmeme Vás na nádherné pláže, ktoré navštevuje len malý počet ľudí a tak si môžete užiť nikým nerušený pobyt pri mori. Alebo Vám ukážeme uzatvorené zátoky, kam vôbec nikto nechodí. Taktiež môžete navštíviť neznáme miesta, kde si môžete trošku zašportovať, skákať zo skál do vody, šnorchlovať, surfovať, alebo liezť po skalách.

 

Výlet na opustené pláže a zátoky zahrňuje:

– návštevu troch najzaujímavejších zátok a pláží

– českého sprievodcu a vodiča

 

Cena: 40 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Výlet za prírodnými jazierkami

Vulkanická činnosť na ostrove Tenerife vytvorila ojedinelý úkaz na svete – prírodné jazierka na pobreží atlantického oceána. Každé jazierko je jedinečné a má svoj ekosystém. Žijú tu rôzne druhy živočíchov, ktoré sa inde na ostrove už nenachádzajú. Prírodných bazénov je na ostrove veľa, avšak ťažko sa hľadajú. Chcete ich objaviť a vykúpať sa v nich? Radi Vás tam zavezieme.

Výlet za prírodnými jazierkami :

– návštevu troch najzaujímavejších prírodných jazierok

– českého sprievodcu

 

Cena: 40 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Výlet do údolia Masca cez horu

Vydáme sa na veľmi zaujímavý výlet do horského údolia Masca. Ide o turistickú stezku, ktorá vedie cez horu po starej vodovodnej ceste, kade prúdi voda. Ide o úplne jedinečné miesto s nádhernými výhľadmi do údolia, na oceán a na susedný ostrov La Gomera. Dĺžka celej trasy meria zhruba desať kilometrov, miestami je náročná a trošku nebezpečná. Cesta nie je určená pre tých, ktorí majú strach z výšok.

Výlet do údolia Masca a vnútra hory zahŕňa :

– českého sprievodcu

– zapožičanie čelovky

 

Cena: 29 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Masca výlet do pirátskej dediny

Pôjdeme spolu objaviť veľmi zaujímavú menšiu horskú dedinku Masca, ktorá sa nachádza v krásnom údolí, obklopená strmými štítmi miestnych hôr. Masca ďalej ponúka nádherné výhľady na oceán a susedný ostrov La Gomera a to všetko je doplnené jedinečnou divokou kanárskou prírodou. Uvidíte kanárske palmy, Opuncie, Agáve, ktoré v máji dorastajú až do desať metrovej výšky. Dedinka ponúka tradičné kanárske jedlá doplnené o živú hudbu miestnych umelcov, ktorá prifarbuje príjemnú atmoféru.

Výlet do pirátskej dedinky Masca zahrňuje:

– českého sprievodcu

– dopravu

Cena: 30 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Škola surfovania 3 lekcie

Chceš sa predvádzať na surfe ako profík? Ak vieš stáť na nohách, plávať a občas zadržať dych, to to nebude problém J Zaistíme ti kurz so skúseným českým inštruktorom, vypožičiame ti vhodný surf a výstroj. Začína sa vždy v malej hĺbke na malých vlnách, takže sa nemusíš ničoho báť.

Na vlnách je vždy „plno“, preto si svoje miestečko zarezervuj čo najskôr. Väčšinou začíname na pláži v Las Americas. Celú dobu budeš pod dohľadom skúseného certifikovaného inštruktora Caima, ktorého Vám doporučujeme z vlastnej skúsenosti. Najprv bude lekcia na suchu a potom hor sa do vĺn. Ak si na surfe nikdy nebol/a, ničoho sa nemusíš báť. Po tejto lekcii budeš surfing milovať.

Dokonca si môžeš vybrať, či chceš súkromnú, alebo skupinovú lekciu.

Škola surfu zahŕňa:

– vypožičanie vybavenia vrátanie surfu

– českého inštruktora surfovania

– 3×2 hodinový kurz surfovania

Cena od: 90 Eur / osoba*

* Cena je orientačná,  záleží na počte osôb a spôsobe dopravy

Prechádzka na koňoch

Najkrásnejší je svet zo sedla koňa. Pokiaľ s nami súhlasíte, pridajte sa k dobrodružstvu – prechádzke banánovými plantážami s prekrásnymi výhľadmi na oceán, hory a prírodu.

Prechádzka na koňoch zahŕňa:

– 60 minútovú jazdu na koni s inštruktorom

Cena: 35 Eur / osoba

Dovolenku na Tenerife si môžete naplánovať podľa svojich predstáv, čo sa týka dĺžky pobytu, typu ubytovania, výberu výletu.

 

Náš základný balíček zahŕňa:

– ubytovanie (apartmán, alebo hotel 3*, 4* hoteli)

– transfer z / na letisko na Tenerife

– sprievodcu

– výlet podľa výberu

 

Cena od: 499 Eur* / 2 osoby

* Cena zahŕňa:

– ubytovanie na 5 noci

– transfer z / na letisko na Tenerife

– českého sprievodcu

– vodiča

– 1x výlet – Tenerife krížom krážom (výlet sa dá zmeniť podľa Vašej voľby)

 

Cena nezahŕňa letenku!!! V prípade záujmu Vám radi poradíme s kúpou tej najvýhodnejšej letenky, alebo rovno zakúpime.