Taliansko

Taliansko

cena od 250€

Taliansko

Spomedzi všetkých európskych miest, má snáď Taliansko v sebe ukrytých najviac pokladov.  Už ste niekedy snívali o rôznorodých exkurziách plných degustačných, kreatívnych zážitkov, alebo poznávacích okruhov s históriou miest?

Krásne pláže, úžasná letná dovolenka na Kalábrií, Sardínii, Sicílií, Puglia, či v mieste Vášho výberu. Taliansko je pre Vás tá pravá krajina, pretože na celom Talianskom území Vám nachystáme to najlepšie z najlepšieho spolu s našou sprievodkyňou, ktorá dokonale pozná toto územie a stala sa už jeho súčasťou.

Dobrodružné menu:

Umecko – degustačná ochutnávka Florencie – pripravte sa na mnoho zážitkov spojených s odhaľovaním umenia a kultúry Florencie, degustovaním gurmánskych špecialít v Chianti a návštevou okolitých mestečiek známych svojou bohatou históriou a typickou Toskánskou krásou.

Pod toskánskym nebom – spoznajte rozprávkové vidiecke usadlosti, obklopené viničom a olivovníkovými hájmi

Florencia, Toskánsko, Rím – odhaľte kultúru a umenie Florencie, vychutnajte si degustáciu gurmánskych špecialít v Chianti, prehliadku Toskánska, návštevu svätého mesta a omnoho viac

– Florencia – objavovanie krás, odhaľovanie kolísky renesancie, odhaľovanie jej tajomstiev,  úvod do miestnej eno-gastronónie, degustácia pravej talianskej reštaurácie a vín – počas tejto exkurzie sa dozviete, Ako vznikla Florencia, prečo je jej symbol kvet Iris, príbeh vzniku Rajskej brány, prečo sa tu pečie chlieb bez soli a mnoho ďalšieho…

Rím, Benátky, Neapol – individuálny program na mieru v meste, podľa vášho želania.

San Gimignano, Monteriggioni a Siena – prehliadka stredovekých mestečiek so sprievodcom plná zaujímavých legiend, lahodných degustácií miestnych špecialít a návšteva vínnej haciendy.

Okruh severným Talianskom – ochutnávajte čaro prekrásnych a najznámejších miest severného Talianska – Benátky, Verona, Mantova, Lago di Garda, Bergamo, Miláno. Presný program a presný zoznam navštívených miest na vyžiadanie.

Cinque Terre – Národný park Cinque Terre skrýva v sebe neopakovateľnú atmosféru, ktorá sa dá naozaj vychutnať s našim certifikovaným sprievodcom. Spoznáte mestečká Manarola, Vernazza a „perlou“ tejto oblasti Riomaggiore – je desgustácia ligurského limoncella. Národný park, ktorý bol v roku 1999 zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Skalnatá pobrežná oblasť na talianskej riviére, kde zažijete jedinečnú atmosféru v prítomnosti farebných domčekov na útese.

Okruh po Lago di Garda – vychutnajte si leto pri jednom z najznámejších jazier Talianska Lago di Garda. Doprajte si relax pri jazere, krásne opálenie, tradičné talianske reštaurácie, plavbu po jazere a vyskúšajte si svoju odvahu a doprajte si adrenalín v zábavnom parku Gardaland.

Po stopách Dana Browna – spoznajte slávne „hollywoodské miesta“  vo  Florencii, kde sa natáčali populárne filmy Da Vinciho kód, Anjeli a Démoni, či Inferno.

Po stopách svätého Františka z Assisi – vydajte sa po stopách patróna celého talianska svätého Františka, oboznámte sa s históriou jeho rodného mesta a ochutnajte špeciality tohto regiónu.

Tvorivé dielne a návšteva fabrík:

Montepulciano, Pienza a Val d’Orcia – odhaľte postup pri výrobe syra peccorina, typickým pre túto oblasť, návštevou syrárne, ktorá je ako bonus tejto exkurzie pri prehliadke týchto mestečiek.

– Vinná cesta v Chianti – pre všetkých milovníkov dobrého vína a jeho histórií, ktorú si vychutnáte vo vínnej haciende v známej zóne Chianti.  Exkurzia s degustáciou vína – delenie, návody na degustáciu + ochutnávky.

–  Káva & čokoláda – návšteva voňavej pražiarne kávy a čokoládovne s degustáciou. Vyrobte si a vychutnajte svoju čokoládovú pralinku. (príloha coffee and chocolate tour)

– Kašmír & koža – exkluzívna návšteva značkových fabrík s možnosťou zakúpenia výrobkov (plagát – príloha Ferragamo)

– Svet vôni – práve Florencia je mesto objavenia prvého parfumu Európy. Návšteva antickej lekárne – múzeum vôní – návšteva showroomu Villoresi. Počas tejto exkurzie si môžete zakúpiť vzorku parfumu.

VIP exkurzie a degustácie:

Sting, Bocelli, Ferragamo, Roberto Cavalli – degustačná vip exkurzia vín priamo v usadlostiach známych osobností

Silvano Campeggi – máte nadanie na maľovanie? Alebo ste podľahli tomuto umeniu? Tak tento kurz odporúčame práve Vám. Kurz maľby u svetoznámeho maliara Marilyn Monroe.

Ferragamo – ochutnávka z kreatívnych dielní a kurzov šperkárstva, klobučníctva, šitia a výroby obuvi

Ferrari – VIP návšteva „tajnej“ fabriky výhradne pre klientov

Prada, Scervino, Patrizia Pepe, Cucinelli – návšteva farbík a outletov

Pánsky zájazd – aj páni majú svoje „dni“, preto by sme im radi navrhli futbalový zápas vo vami vybranom meste, napríklad  Neapol

Gurmánske exkurzie:

Univerzita chutí v Parme – spoznajte gurmánske špeciality a zažite prostredníctvom pobytu Univerzita chutí tieto zážitky:

– návštevu syrárne

– produkciou parmezánu

– návštevou múzea Prosciutta

– kurz výroby cestovín

– návšteva zámku a ochutnávka klobásky „Fellino“

– múzeum paradajok

– vychutnajte si netradičnú gurmánsku večeru

– a získate záverečný cerifikát

Michelin reštaurácie – ochutnajte talianske tradície v modernom prevedení najlepších talianskych kuchárov

Gastronomický kurz talianskej kuchyne – milujete taliansku kuchyňu? Radi by ste vynikali v prípravách talianskych špecialít? Naučiť sa ich tradičné recepty a okúzliť svojich známych? Uvažujete o práci exkluzívneho talianskeho kuchára? Alebo si otvárate reštauráciu?

Tak tento kurz je určený presne pre Vás.

Benátsky karneval – zažite priamo na vlastnej koži svetoznámy benátsky karneval.

Náš zážitkový zájazd má dve verzie:

  1. voľba: vypožičanie kostýmu, prehliadka masiek v meste a noc v Benátkach.
  2. Exkluzívny zážitkový exkluzívny pobyt zahŕňa: vstupenku na slávnostný bál, vypožičanie kostýmu, večeru, program a školu tanca.

Objednávka