Svadobná cesta v Safari, s oddychom na Zanzibare

Svadobná cesta

Svadobná cesta v Safari, s oddychom na Zanzibare

cena Na mieru€

Vaša svadobná cesta by mala byť jedinečná, neopakovateľná… svadobná cesta v Safari. Medové týždne plné adrenalínu, napätia a dobrodružstva. Aj tatko môže vyzerať Váš nový štart do spoločného života, plný vzrušenia z niečoho nepoznaného, výnimočného.

 

1. deň: Príchod

Na letisku sa stretnete so sprievodcom a zástupcom našej cestovnej kancelárie, ktorí Vás odvezú do mesta Arusha, vzdialeného asi hodinu jazdy, počas ktorej sa môžete občerstviť vodou. Večeru a nocľah strávite v hoteli Palace, ktorý sa nachádza v srdci mesta a poskytuje nádherný výhľad na horu Meru.

www.palacehotelarusha.com

 

2 deň: Z Arushe do Tarangire National Park

Po raňajkách nasleduje odchod z hotela o 8:00 do Národného Parku Tarangire. Park sa nachádza 120 km od mesta Arusha. Je známy výskytom mnohopočetných stád slonov, byvolov a tisíckami stromov baobabov. Počas prehliadky môžete vidieť aj zebry, pakoňov, žirafy, paviánov, levov, gepardov, leopardov, hyeny, šakalov a veľké množstvo rôznych druhov vtákov. Obed vo forme pikniku Vám poskytne sprievodca (šofér) na mieste určenom pre piknik v parku s krásnym výhľadom na rieku Tarangine. Po obede absolvujete druhú časť prehliadky parku a večer budete prevezení na večeru a nocľah do kempu Maramboi Tented Camp.

www.twtanzania.com

 

3. deň: Z Tarangire do Serengeti National Park

Po raňajkách sa pustíte na cestu do národného parku Serengeti cez chránenú oblasť Ngorongoro. Na ceste sa zastavíte na Olduvai Gorge (voliteľné), kde antropológovia Dr. Louis a Mary Leakey urobili významný objav a prispeli k teórii, že ľudský život vznikol v Afrike. Po zastávke na obed pokračujeme ďalej jazdou po parku pri západe slnka na večeru a prenocovanie v Serengeti Tortilis Camp.

www.tortiliscamp.com

 

4. deň: Celodenná prehliadka Serengeti National Park

Počas štvrtého dňa si vychutnáte celodennú prehliadku národného parku Serengeti, piknikový obed vo vnútri parku. Pozorovanie migráciu pakoňov, zebier a gazel sprevádzaných predátormi. Taktiež môžete pozorovať pýchu leva na love, hrochy, nosorožce, slony, gepardy, viac ako 500 druhov vtákov, hyeny a množstvo ďalších zvierat. Večer a nocľah v Serengeti Tortilis Camp. 

www.tortiliscamps.com

 

5. deň: Zo Serengeti do Ngorongoro Crater

Po raňajkách sa vydáte na poslednú časť prehliadky Národného parku Serengeti. Názov Serengeti pochádza z jazyka Masajov a znamená nekonečnú pláň, akou Serengeti naozaj je. Rozprestiera sa na území dvoch štátov Tanzánia a Keňa. Obed je opäť realizovaný formou pikniku. V neskorších poobedných hodinách sa presuniete Ngorongoro Crater na večeru a nocľah v Ngorongoro Sopa Lodge.

www.sopalodges.com

 

6. deň: Z Ngorongoro do Karatu

Po raňajkách zostúpite do krátera na nádhernú hernú jazdu, kde sa neskôr aj naobedujete. Obed formou pikniku pri jazere s hrochmi. Zostúpite na prehliadkovú jazdu, do krátera Ngorongoro, ktorý je často opisovaný ako jeden z divov sveta. Je to najväčší neporušený sopečný kráter na svete a miesto s najhustejšou populáciou niektorých afrických zvierat, keďže strmé steny krátera vytvárajú zvieratám prirodzenú ochranu, ale aj bariéru.

Jedná sa o jedno z mála miest, kde je možné pozorovať vzácne čierne nosorožce v ich prirodzenom prostredí. Pretože len veľmi málo zvierat prechádza cez steny krátera s výškou 2000 stôp, môžete očakávať, že uvidíte levy, slony, zebry, hrochy, šakaly, nosorožce, antilopy. S troškou šťastia sa Vám v priebehu jedného dňa podarí uvidieť „Veľkú päťku“ – slona, leva, byvola, leoparda a nosorožca. V popoludňajších hodinách prejdete priamo do Karatu v Manyara na večeru a nocľah v The Retreat at Ngorongoro.

www.theretreatatngorongoro.com

 

7. deň: Z Lake Manyara National Park na Zanzibar

Skoro ráno po raňajkách v hoteli budete odchádzať do národného parku Lake Manyara. Lake Manyara je malý, ale veľmi atraktívny park obývaný mnohými živočíchmi, ako je žirafa, byvol, slon, pavián, lev, hroch. Na hladine jazera môžete vidieť veľké množstvo rôznych druhov vodných vtákov, ako je pelikán a ružový plameniak. Na obed dostanete obedové balíčky, ktoré si môžete vychutnať priamo v parku. Popoludní sa dostanete na letisko Arusha na svoj let do Zanzibaru. Po prílete na Zanzibar Vás vyzdvihne náš zástupca, ktorý Vás odvezie do Blue Bay Hotel.

www.bluebayzanzibar.com

8. deň: Beach holiday in Zanzibar

Po raňajkách budete tráviť svoj deň oddychom na mäkkej piesočnej pláži Zanzibaru. Ak sa Vám relax na pláži zunuje, môžete sa vybrať na výlet na severovýchod ostrova s  najkrajšími plážami sveta, preskúmať Jozani forrest s veľkým množstvom opíc, historické mesto Stone Town s rodným domom Fredieho Mercuryho. K dispozícii sú tiež vodné športy, vrátane šnorchlovania, hlbokomorského rybolovu, jazdy na kajaku a windsurfingu, vodného lyžovania a plavby na tradičných miestnych člnoch. Všetky výlety si môžete priamo zarezervovať v hoteli Blue Bay Zanzibar Hotel.

www.bluebayzanzibar.com

 

9. deň: Beach holiday in Zanzibar

Raňajky + program podľa Vášho výberu

www.bluebayzanzibar.com

 

10. deň: Beach holiday in Zanzibar

Raňajky + program podľa Vášho výberu

www.bluebayzanzibar.com

 

11. deň: Odlet

Raňajky a program podľa vlastného výberu, prípadne odvoz na letisko.

 

Túto svadobnú cestu si môžete predĺžiť dlhším pobytom stráveným na Zanzibare.

 

Orientačná cena pre dve osoby za 11 dní podľa iteneráru: 6300 eur

Cena zahŕňa:

 • dovoz z letiska Arusha Airport, alebo Kilimanjaro International Airport
 • odvoz na letisko Zanzibar International Airport
 • ubytovanie s večerou v Arushi pred Safari (Palace hotel)
 • ubytovanie a strava počas Safari
 • ubytovanie na Zanzibare s polpenziou (raňajky, večere)
 • Safari auto 4×4 so zdvíhacou strechou
 • servis anglicky hovoriaceho šoféra (sprievodcu)
 • všetky vstupy do parkov a iné poplatky
 • Letenka z Arushe na Zanzibar
 • Pitný režim (1.5 l vody na deň na osobu)

Cena neobsahuje:

 • Let balónom v NP Serengeti (voliteľné)
 • aktivity a exkurzie na Zanzibare
 • letenka na Arusha  Airport (prílet) *
 • Letenka zo Zanzibaru (odlet) **

*/** v prípade záujmu Vám zdarma rezervujeme najvýhodnejšie letenky