Svadobná cesta Madeira

Svadobná cesta Madeira

cena od 799€

Aj vy túžite spoznať tento krásny ostrov kvetín, portugalskú kultúru, pohodovú atmosféru, skvelú gastronómiu, či skvelé víno v podobne svadobnej cesty, či poznávacieho zájazdu?

Madeira je portugalské súostrovie ležiace v severnej časti Atlantického oceánu. Súostrovie Madeira autonómne spadá pod Portugalsko a zahŕňa obývané ostrovy ako Madeira, Porto Santo a ďalšie neobývané súostrovia. Hlavným mestom je Funchal, ktorý leží na južnom pobreží Madeiry.

Ostrov kvetín, večne zelený ostrov, záhrada Atlantiku alebo ostrov jari. To sú prezývky kúzelného portugalského ostrova Madeira. Portugalská kultúra, pohodová atmosféra, či skvelá gastronómia sú len začiatok. Táto zelená perla Atlantiku vás dostane svojou úžasnou prírodou. Madeira vyzerá po celý rok ako jedna zakvitnutá záhrada s príjemnou klímou, preto je vhodná na návštevu po celý rok. Destinácia vhodná na pobytové, či poznávacie zájazdy s nádhernými horskými trekmi, morom, výborným ostrovným jedlom, vínom a veľmi pokojnou a pohodovou atmosférou.

Váš zážitok z Madeiry už začína pri pristávaní na letisko. Pristávacia dráha miestneho letiska je veľmi krátka a časť dráhy visí na stĺpoch nad morom. V roku 2017 bolo letisko pomenované po svojom najslávnejšom rodákovi, futbalistovi Cristianovi Ronaldovi. Vďaka tomuto futbalistovi sa stala Madeira ešte viac populárnejšia.

Na Madeire máme slovenskú sprievodkyňu, ktorá Vás môže sprevádzať po rôznych výletoch, ako napríklad:

1. tour – Funchala

Výlet po Funchale, kde by sme navštívili staré mesto s maľbami na dverách, miestnu tržnicu s predajom rýb, zeleniny, ovocia, kvetov, obchod s madeirskými výšivkami. V tento deň taktiež navštívime katedrálu, park sv. Kataríny a prezidentskú vilu. Zastavíme sa na ochutnávke vín (zdarma). Navštívime prístav a v prípade Vášho záujmu môžeme vyraziť na katamaran a pozrieť si veľryby a delfínov.

2. tour – západná Madeira

Spoznáme západnú Madeiru. Pozrieme si Camara de Lobos, Ribeira Brava, Calheta s múzeom cukrovej trstiny, Paul de Mar, Porto Moniz  a volkanicke jazierka, kde sa môžeme okúpať a najesť. Potom budeme pokračovať cez Sao Vincente a na severnú stranu ostrova s vodopádmi. Prejdeme cez Encumeadu a vrátime sa na hotel.

3. tour – východná Madeira

Z hotela v Machicu vyrazíme do Canicalu a pozrieme si útesy v Ponta de sao Lorenzo. Potom budeme pokračovať cez Porta de Cruz do Santany, kde sú typické turistami obdivované domčeky pre Madeiru. Ďalej budeme pokračovať do Ribeiro Frio a pozrieme si farmu so pstruhmi a prejdeme sa na Balkon-vyhliadku. Odtiaľ pôjdeme  na 2 najvyšší štít Madeiry Pico do Areeiro. Naspäť pôjdeme cez Camachu, kde sa pletú košíky a iné prútenárské výrobky. Odtiaľ pôjdeme do hotela do Machica.

4.tour – stred ostrova

Túto tour začneme na Pico dos Barcelos, budeme pokračovať do Curral das Freitas-údolia mníšok, neskôr na Monte. Tu sa môžeme zviesť na prútených sánkach dole kopcom 1,5km. V prípade záujmu môžeme navštíviť blízku botanickú záhradu a záhrada orchideí.

Svadobný balíček zahŕňa:

– ubytovanie na Vami zvolený počet dní

– transfer z/na letisko v Madeire

– spiatočnú letenku (Viedeň, Praha, Bratislava)

– výlety (tours) podľa výberu

Ak máte záujem o iný výlet, či atrakciu na Madeire, napíšte nám Vaše predstavy a my Vám ich splníme 🙂