Silvester na Islande

Silvester na Islande

cena 840€

Oslávte príchod Nového roka v najsevernejšom hlavnom meste sveta. Počas silvestrovského zájazdu spoznávajte magický Island plný cestovateľských najobľúbenejších atraktivít, ako kúpanie sa    v Modrej lagúne, návštevou najslávnejších vodopádov, či si obsaďte miesto v prvej rade na predstavení Polárnej žiare.

Termín zájazdu:  Silvester 2018

Islandské silvestrovské menu zážitkov:

— Island – spoznanie najsevernejšieho hlavného mesta sveta

— Seljalandsfoss,  Skógafoss

— pobrezie Reynisfjara a plaze s ciernym pieskom

— Dyrhólay a Reynisdrangar – skamenelí trolovia

— mestecko Vík – najjuznejsie a najvlhcie mesto Islandu

— Geysir – Strokkur

— Geotermalna oblast Haukadalur

— vodopád Gullfoss

— Národný park Þingvellir

— jazero Þingvallavatn

— vodopád Öxarárfoss

— Krýsuvík – Seltún – geotermálna oblast

— jazero Kleifarvatn

— Modrá Lagúna – vstupné nie je v cene (cca 60€, je potrebné nahlásiť vopred)

— Ohňostroj v Reykjavíku

— každodenné sledovanie polárnej žiary

Program:

29.12.

Po prílete do Keflavíku sa presunieme na ubytovanie, ktoré je vzdialené asi 100 km (cca 1,5 hod.) Ubytujeme sa a navzájom zoznámime. Večer budeme pozorovať polárnu žiaru.

30.12.

Zamierime na Južné pobrežie Islandu k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom z bývalých útesov do 60 m hĺbky. Pod útesom vedie chodníček, ktorý nám umožní vidieť vodopád aj zo zadnej strany a budeme mať tak šancu na neskutočné fotografické zábery. Nasledovať bude ďalší vodopád Skógafoss, voda ktorého sa pri dopade triešti, čím počas slnečných dní takmer vždy vyvolá dúhový efekt. Padá z výšky 60 m a je 25 m široký. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu zakopal poklad. Je to najslávnejší vodopád na Islande.
Ďalej navštívime Čiernu pláž (Reynisfjara), jedna z desiatich najkrajších pláží sveta. Taktiež si pozrieme Dyrhólay , Reynisddrangar a mestečko Vík (najjužnejšie a najvlhšie mesto na Islande). Napriek tomu, že počet obyvateľov Vík í Mýrdal sa pohybuje len okolo 300, je to najväčšie sídlo v rozmedzí 70 km. Atlantický oceán sa tu ukazuje v plnej sile. Môžeme pozorovať aj skamenelých trolov počas prílivu. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Katla. Táto naposledy vybuchla v roku 1918. V mestečku sa nachádza obchod s typickými islandskými suvenírmi. Po tomto dni neskutočných zážitkov sa presunieme späť na ubytovanie a začne večerný Lov na polárnu žiaru

31.12.

Po raňajkach sa už aj s kuframi (nakoľko budeme meniť ubytovanie) vyberieme pozriet tri najznámejšie skvosty ostrova: najstarší parlament sveta þingvellir, ležiaci napolovicu v Európe a napolovicu v Amerike (absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskaťi, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev). V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” trojstupňový vodopád Gulfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha. Naša cesta bude ďalej pokračovať k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysir, ktorý kedysi striekal až do výšky 80 m a podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút nazývaný Strokkur. A čo ešte v tento deň uvidíme? Vodopád Öxarárfoss , jazero Þingvallavatn , geotermálnu oblasť Haukadalur. Po absolvovaní Zlatého okruhu sa odvezieme na ubytovanie , kde si odložíme veci a vyberieme sa do Reykjavíku privítať Nový rok. Po skončení sa odvezieme do nášho ubytovacieho zariadenia.

01.01.

Posledný deň strávime v Reykjavíku. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde v roku 1986 Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom ukončili studenú vojnu. Vojdeme do nádhernej koncertnej haly Harpa a môžeme si dať hot dog v rovnakom stánku ako kedysi Bill Clinton. Preskúmame poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskou tektonickou doskou. V geotermálnej oblasti Krýsuvík uvidíme bahenné jazierka (Seltún) kde sa môžete prejst po vyznačených chodníkoch pomedzi vyvierajúce horúce pramene. Pôda je tu sfarbená do žlto-červena a vo vzduchu cítiť síru. Voda tu dosahuje teplotu 80° až 100 °C. Islanďania ju využívajú na vykurovanie a výrobu elektrickej energie. Pokračujeme cez skalné útesy a pláže Grindavik. Jazero Kleifarvatn ponúka viacero miest, na ktorých sa oplatí zastaviť a pokochať sa výhľadom na jazero. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne). Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov.

Cena zájazdu 840 eur zahŕňa:

— polnočný silvestrovský prípitok

— ubytovanie v 2/3 lôžkových izbách

— raňajky

— poznávací program

— autobusovú prepravu

— slovenského sprievodcu a slovenského šoféra 

— občerstvenie v autobuse

— poistenie ck proti insolventnosti

Cena zájazdu nezahŕňa:

— Letenku na Island

— Fakultatívne výlety

— Obedy a večere