Dobrodružný okruh po Srí Lanke

Dobrodružný okruh po Srí Lanke

cena Na mieru€

Krásy Srí Lanky

Dobrodružno – pobytový zájazd (počas prvých päť dní pobytu a zvyšné dni relax a pohodička na pláži)

 

Termíny zájazdu:

Celoročne

 

Itenerár zájazdu:

  1. deň

Vyzdvihneme vás na letisku a zamierime do historického mesta Anuradhapury. Po ubytovaní v hoteli vás prevedieme mestom a predstavíme jeho krásy a históriu siahajúci do dávnych dôb.

  1. deň

Presunieme sa do kráľovského mesta Pollonaruwy, kde môžeme obdivovať múzeá, zbytky kráľovského paláca a ďalšie pamätihodnosti z dávnych dôb Srí Lanky. Možnosť návštevy jednej z najslávnejších rezbárskych dielní na ostrove. V popoludných hodinách budete mať šancu absolvovať Jeep Safari v NP Minneriya.

  1. deň

Navštívime spolu skalnú pevnosť z dávnych dôb menom Sigiriya a taktiež skalné chrámy v mestečku Dambulla. Budete určite očarení ich krásou. Počas obeda absolvujete jedinečný zážitok nazývaný Village Safari, kde poznáte kúzlo srílanskej kultúry a ochutnáte pravé tradičné srílanské špeciality počas vášho plnohodnotného obeda.

  1. deň

Po ceste do Kandy, jedného z najslávnejších miest Srí Lanky, zastavíme sa v Ajurvédskej záhrade, kde môžete zrelaxovať svoje telo i svoju myseľ. Miestny ajurvédsky lekár vám predstaví blahodárne účinky exotických rastlín a korení.

 

Po ceste do Kandy, jedného z najslávnejších miest Srí Lanky, zastavíme sa v V Kande taktiež navštívime dielňu, kde môžete sledovať výrobu ručné robených batik a srílanského hodvábia. Neskôr sa presunieme k najznámejšej budhistickej pamiatke a to do chrámu Buddhova zubu. Taktiež je možná návšteva jednej z preslávených zlatníckych dielní v Kande.

V prípade záujmu večer môžeme navštíviť predstavenie tradičných srílandských tancov.

  1. deň

V posledný deň nášho okruhu si doprajeme návštevu čajovej továrne a čajových plantáží. Po šálke lahodného čaju zamierime do slonieho sirotčinca Pinnewalla. Pre záujemcov bude pripravená jazda a kúpanie slonov.

Fakultatívna možnosť návštevy Kráľovskej botanickej záhrady.

Pokračujeme relaxačnou časťou zájazdu

Po skončení poznávacieho okruhu sa dostaneme do druhej časti zájazdu. Počas týchto šesť dní si doprajete relax, pohodu, krásne pláže a slniečko.

 

Cena zájazdu: 969 eur * / 1 osoba

Cena zájazdu obsahuje:

  • transfer z/na letisko
  • ubytovanie počas poznávacieho zájazdu + ubytovanie na pláži (raňajky v cene, možnosť doobjednať polpenziu, al all inclusive)
  • českého sprievodcu + miestneho sprievodcu
  • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

Cena neobsahuje letenku!!! Individuálne zakúpenie leteniek. V prípade záujmu Vám radi bezplatne vyhľadáme tú najvhodnejšiu letenku pre Vás.

* cena pobytu sa môže meniť vzhľadom typ hotela na pláži. Aktuálny cenník hotelov v na vyžiadanie. Samozrejme si môžete za príplatok zarezervovať jednolôžkovú izbu, či Vami zvolené služby navyše.[/vc_column_text]

 

[/vc_column][/vc_row]