Poznávací zájazd po Indii

Poznávací zájazd po Indii

cena od 1085€

Deň 0:

Večer presun do Kalky

Deň 1:

Ubytovanie, raňajky a presun na vlakovú stanicu, odkiaľ absolvujeme preslávenú 96 km dlhú Kalka – Shimla železničnú dráhu s jej dramatickými výhľadmi ponad okolité hory a miestne dedinky. Jedna z nich je zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO. Ďalej sa nám ukážu Himaláje vo svojej kráse, spolu so 102 tunelmi a celkovým prevýšením 1 420 metrov v priebehu 5 hodín!

Príchod do Shimly vo večerných hodinách, ubytovanie.

Deň 2:

Raňajky, návšteva Himalájskeho štátneho múzea. Spoločný obed, „Simla Heritage Walk“ – prechádzka mestom s bohatou Viktoriánskou architektúrou  a labyrintom miestnych trhov. Významné stavby z čias Britskej éry – Indian Institute of Advance Study, Viceregal Lodge, slávny „Scandal Point“. Café Sol s nekonečným výberom koláčov všetkých chutí.

Deň 3:

Raňajky, trek ku Shimla Glen, počas ktorého sa ocitneme v oáze pokoja  a ticha, obklopení výhľadmi na údolie Shimly, s jej hustým lesom popretkávaným tyrkysovou riekou. Cestou naspäť pôjdeme cez Annandale, kde sa zastavíme aj v múzeu zbraní a „zelenom domu“ plnom kaktusov od výmyslu sveta.

Deň 4:

V skorých ranných hodinách presun do Dharamsaly, ubytovanie a obed. Návšteva rezidenčného a chrámového komplexu sídla Dalajlámu. Okrem majestátnej architektúry máte v tomto obrovskom komplexe možnosť vidieť maľby znázorňujúce 722 hinduistických božstiev.

Večerná jóga v Bhagsu Yoga Institue alebo masáž v holistickom masážnom centre.

Deň 5:

Celodenná návšteva Inštitútu Norbullingka (Inštitút Tibetského dedičstva), kde sa bližšie oboznámime s tibetskou kultúrou. Ochutnáme tibetský maslový čaj, tradičnú kuchyňu, oboznámime sa s tibetskou históriou a tradičným umením. Záujemci o kurz môžu absolvovať kurz tradičného umenia. Relax v nádherných záhradách s početnými rybníkmi.

Deň 6:

Po raňajkách 9 km (cca 4 Hod) trek z Gallu Devi Temple na Triund Hill (obtiažnosť 5/10). Výhľady, ktoré sa nám naskytnú, si určite uchováme v pamäti celý život. Zažijeme tu magický západ slnka a prespíme v tradičných horských domčekoch alebo horskom kempe a zažijeme noc plnú hviezd.

Deň 7:

Východ slnka v Himalájskom objatí a v skorých ranných hodinách zahájime zostup. Po obede oddych spojený s voľným programom. V prípade záujmu jóga, alebo masáž.

Deň 8:

Raňajky. Návšteva Buddhistického miesta Tsuglag Khang, kde máva svätosť Dalajláma verejné prejavy a učenia. Toto miesto túži vo svojom živote aspoň raz navštíviť každý Tibetský Budhista. Atmosféra miesta sa znásobuje počas modlitieb a chantingov (spievania) mníchov. Aj my môžeme mať šťastie sa stretnúť so samotným Dalajlámom.*

Vo večerných hodinách presun do Dilí, ubytovanie.

Deň 9:

Spoločné raňajky, nákup suvenírov, výlet k Red Fort (Červenej pevnosti – stavba jedinečnej mughalskej architektúry) a neskoro večer presun na letisko.

* Učenia a verejné prejavy Dalajlámu na mesiac máj nie sú zatiaľ zverejnené

 

V cene je zahrnutá:

– preprava v rámci Indie, vrátanie slávneho „hračkárskeho vlaku“ na trase Kalka – Shimla

– ubytovanie

– 1x spoločné raňajky

– 1x spoločný obed

– 1x spoločný piknik v Triund Hill

– prechádzka Shimla Heritage Walk

– trek ku Shimla Glen

– služby sprievodcov