Amsterdam

Amsterdam

cena

Dobrodružný Amsterdam:

Spoznajte Amsterdam a vychutnajte si naplno vďaka zážitkom našej sprievodkyne, ktorá už niekoľko rokov žije a sprevádza cestovateľom po Amsterdame. Očarí Vás naj atrakciami, či menej navštevovanými zaujímavosťami Amsterdamu. Dĺžku pobytu si môžete sami zvoliť.

Z nášho amsterdamského meníčka môžete spoznať:

Poznávací zájazd – Deň v Amsterdame

Ochutnávka HolandskaDeň v okolí Amsterdamu – Skanzen Zanse Schaans, Syrové trhy, svetoznáma výstava kvetov

 

Deň v Amsterdame

Hlavné mesto Holandska je jedno z najväčších historických centier v Európe a zaujme vám predovšetkým svojou neopakovateľnou romantickou atmosférou. Počas svojej návštevy spoznáte turistický najatraktívnejšie miesta, dozviete sa tiež, ako žijú v Amsterame miestni ľudia. Súčasťou prehliadky bude podľa Vášho záujmu napríklad návšteva múzea holandského umelca Vincenta van Gogha, plavba loďkou po vodných kanáloch – grachtoch, prechádza známou štvrťou „červených svetiel“, túlanie krásnymi uličkami medzi vodnými kanálmi a hausbótmi, alebo nakupovanie na preslávenom kvetinovom trhu.

 

Deň v okolí Amsterdamu

Naša cesta sa začína v skanzene Zanse Schaans, kde sa zoznámite s výrobou holandských syrov a drevákov. Nahliadnete do pôvabného veterného mlynu, do starej cukrárne, mydliarne a čokoládovne. Odtiaľ sa presunieme do typického holandského mestečka Edam, ktorý sa preslávil hlavne svojimi lodenicami a syrovými trhmi. Deň zakončíme na pobreží Severného mora, kde cestou uvidíte typickú holandskú poľnohospodársku krajinu a piesočnaté duny, ktoré chránia túto zem pred morom.

V dobe konania tradičných syrových trhov v Alkmaaru, alebo Edamu, ide program obohatiť o návštevu týchto trhov, ktoré sú usporadúvané v rovnakej podobe už niekoľko storočí.

Na jar v termíne otváranie záhrady Keukenfof, je možné zaistiť aj prehliadku jednej z najkrásnejších záhrad sveta, kde každú jar rozkvitne viac ako 6 miliónov tulipánových cibuliek.

 

Svetová výstava kvetov Keunkenhof

Ak ste niekedy mali sen stráviť deň obklopený samými nádhernými kvetmi, potom určite táto unikátna svetová výstava kvetov Vás určite nesklame. Široká škála aromatických vôní pohladí Váš nos a oči pohladia samotné kvety. Vďaka Keunkenhof záhradám dostalo Holandsko pomenovanie „Najväčšia kvetová záhrada na svete“. Keunkenhof doslova znamená „kuchynské záhrady“, kde sa rozprestiera viac ako sedem miliónov cibuliek kvetov, okrem tulipánov rôznych farieb aj hyacinty, narcisy, ľalie, gerbery, orchidei. Keunkenhof záhrady Vám taktiež ponúkajú napríklad „workshopy“ správneho fotografovania kvetov, kvetovú show. Počas prehliadky záhrad si môžete vypožičať bicykel. Nepremeškajte túto svetovú výstavu a hneď si rezervujte u nás exkurziu, pretože táto výstava je časovo obmedzená len na určité dni v roku. Počas zvyšných mesiacov v roku sú záhrady zatvorené z dôvody ich údržby, pestovania, vysádzania a starania sa o kvety.

 

Doprava:

Letecká doprava

Autobusová doprava

Vlastná doprava

 

Cena:

Cenu Vám radi vypočítame na mieru, podľa Vašich želaní o dĺžke pobytu a zážitkov, ktorými sa radi obohatíte pri spoznávaní tejto romantickej krajiny. Stačí iba vyplniť objednávací formulár a obratom Vám zašleme Váš zájazd na kľúč, alebo Vami vybratý náš pripravený program.

Cena trojdňovej exkurzie Amsterdam od : 250* eur / 1 osoba

(cena zahŕňa ubytovanie na dve noci, spiatočnú letenku, česky hovoriacu sprievodkyňu po Amsterdame, poistenie voči insolventnosti CK)

Možnosť dokúpenia: raňajok, plavba loďkou

* táto cena od 250 eur je platná pri počte min 6 ľudí

*********

Cena za exkurziu mimo Amsterdamu od: 270* eur / 1 osoba

(cena zahŕňa ubytovanie na dve noci, spiatočnú letenku, česky hovoriacu sprievodkyňu, poistenie voči insolventnosti CK)

Cena neobsahuje stravu

* táto cena od 270 eur je platná pri počte min 6 ľudí