Talianske exkurzie

Spomedzi všetkých európskych miest, má snáď Taliansko v sebe ukrytých najviac pokladov.  Už ste niekedy snívali o rôznorodých exkurziách plných degustačných, kreatívnych zážitkov, alebo poznávacích okruhov s históriou miest? Krásne pláže, úžasná letná dovolenka na Kalábrií, Sardínii, Sicílií, Puglia, či v mieste Vášho výberu. Taliansko je pre Vás tá pravá krajina, pretože na celom Talianskom území Vám nachystáme to najlepšie z najlepšieho spolu s našou sprievodkyňou, ktorá dokonale pozná toto územie a stala sa už jeho súčasťou.

Fotogaléria

Vyberte si z ponuky meníčka "talianske exkurzie":

Ochutnávka našich špecialít

Cinque Terre – Národný park Cinque Terre skrýva v sebe neopakovateľnú atmosféru, ktorá sa dá naozaj vychutnať s našim certifikovaným sprievodcom. Spoznáte mestečká Manarola, Vernazza a „perlou“ tejto oblasti Riomaggiore – je desgustácia ligurského limoncella. Národný park, ktorý bol v roku 1999 zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Skalnatá pobrežná oblasť na talianskej riviére, kde zažijete jedinečnú atmosféru v prítomnosti farebných domčekov na útese.

San Gimignano,  Monteriggioni,  Siena – prehliadka stredovekých mestečiek so sprievodcom plná zaujímavých legiend, lahodných degustácií miestnych špecialít a návšteva vínnej haciendy.

Po stopách svätého Františka z Assisi – vydajte sa po stopách patróna celého talianska svätého Františka, oboznámte sa s históriou jeho rodného mesta a ochutnajte špeciality tohto regiónu.

Montepulciano, Pienza a Val d’Orcia – odhaľte postup pri výrobe syra peccorina, typickým pre túto oblasť, návštevou syrárne, ktorá je ako bonus tejto exkurzie pri prehliadke týchto mestečiek.

Poludnie v Chianti – pre všetkých milovníkov dobrého vína a jeho histórií, ktorú si vychutnáte vo vínnej haciende v známej zóne Chianti.  Exkurzia s degustáciou vína – delenie, návody na degustáciu + ochutnávky.

Po stopách Dana Browna – spoznajte slávne „hollywoodské miesta“  vo  Florencii, kde sa natáčali populárne filmy Da Vinciho kód, Anjeli a Démoni, či Inferno.

Rím, Benátky, Neapol - individuálny program na mieru v meste, podľa vášho želania.

Valentínsky špecial – vyjadrite svoju lásku v podaní exkluzívneho Amore darčeka. Výber z dvoch zaujímavých romantických variant. Domov si odnesiete fotografie a zážitky, ktoré Vám zostanú po celý život (príloha Valentísky špeciál)

Benátky karneval – zažite priamo na vlastnej koži svetoznámy benátsky karneval. Náš zážitkový zájazd má dve verzie:

prvá voľba: vypožičanie kostýmu, prehliadka masiek v meste a noc v Benátkach. Exkluzívny zážitkový exkluzívny pobyt zahŕňa: vstupenku na slávnostný bál, vypožičanie kostýmu, večeru, program a školu tanca.

(príloha Valentínsky špeciál)

Romantické Benátky po celý rok – fascinujúce mesto zaľúbených párov a spievajúcich gondolierov

Svadba v Benátkach – povedzte si svoje „Áno“ „SI“ v nezabudnuteľnom štýle v astmosfére benátskych kanálov s gondoliermi, očarte svadobných hostí a svoju nastávajúcu polovičku miestnymi špecialitami. Po svadbe Vám zabezpečíme hneď svadobnú cestu. Náš svadobný servis zahŕňa: vybavenie všetkých potrebných dokladov, ubytovanie, catering, výzdobu, profesionálny styling a exkluzívny fotografický servis

(príloha Svadba v Benátkach)

Svadobná cesta – príprava svadobnej cesty na mieru, obohatená o fotografický servis

Obnova sľubov – pre všetkých manželov, ktorí si radi pripomenú svoj svadobný deň a vychutnajú si prísľub svojej lásky ešte raz. Destinácia a zážitok na mieru.

 

Okruh po Lago di Garga + návšteva Gardalandu – vychutnajte si leto pri jednom z najznámejších jazier Talianska Lago di Garda. Doprajte si relax pri jazere, krásne opálenie, tradičné talianske reštaurácie, plavbu po jazere a vyskúšajte si svoju odvahu a doprajte si adrenalín v zábavnom parku Gardaland.

Okruh po severnom taliansku – ochutnávajte čaro prekrásnych a najznámejších miest severného Talianska – Benátky, Verona, Mantova, Lago di Garda, Bergamo, Miláno. Presný program a presný zoznam navštívených miest na vyžiadanie.

Okruh Sicíliou – spoznajte juh talianska, krásne more, sicílske špeciality ako cannoli, arancine. Návšteva sopky Etna, či poznanie mesta Siracusa, ktoré je zapísané do svetového dedičstva Unesco. Okruh Sicíliou taktiež obsahuje netradičný zážitok kúpanie sa v bahne, či návšteva hlavného mesta Palarma.

Letná dovolenka na Sicílii, Puglii, Kalábrií a mnoho ďalších pobytov podľa Vami zvolenej destinácie na vyžiadanie. (tuto ešte doplním ubytovania, ktoré máme na ponuku)

VIP Exkurzie

Sting, Bocelli, Ferragamo, Roberto Cavalli – degustačná vip exkurzia vín priamo v usadlostiach známych osobností

Silvano Campeggi – máte nadanie na maľovanie? Alebo ste podľahli tomuto umeniu? Tak tento kurz odporúčame práve Vám. Kurz maľby u svetoznámeho maliara Marilyn Monroe.

Ferragamo – ochutnávka z kreatívnych dielní a kurzov šperkárstva, klobučníctva, šitia a výroby obuvi

Ferrari – VIP návšteva „tajnej“ fabriky výhradne pre klientov

Prada, Scervino, Patrizia Pepe, Cucinelli – návšteva farbík a outletov

Pánsky zájazd – aj páni majú svoje „dni“, preto by sme im radi navrhli futbalový zápas vo vami vybranom meste, napríklad  Neapol

Gurmánske zájazdy

Univerzita chutí v Parme – spoznajte gurmánske špeciality a zažite prostredníctvom pobytu Univerzita chutí tieto zážitky:

– návštevu syrárne

– produkciou parmezánu

– návštevou múzea Prosciutta

– kurz výroby cestovín

– návšteva zámku a ochutnávka klobásky „Fellino“

– múzeum paradajok

– vychutnajte si netradičnú gurmánsku večeru

– a získate záverečný cerifikát

Exkurziou budete sprevádzaný našou sprievodkyňou Simonkou Kocúrovou.

 

Degustačné exkurzie – vďaka exkluzívnej degustačnej exkurzie s našou sprievodkyňou Simonkou Kocúrovou zažijete:

– odborný výklad o histórii a legendy o vzniku lokálnych špecialít

– návštevu a ochutnávku najlepších lokálnych produktov z rodinných fariem a usadlostí: ako Top produkty: toskánsky olivový olej, modenský balzamikový ocot, prosciutto z diviny, typická feniklová saláma, najlepšie vína a omnoho viac zážitkov.

 

Michelin reštaurácie – ochutnajte talianske tradície v modernom prevedení najlepších talianskych kuchárov

 

Gastronomický kurz talianskej kuchyne – milujete taliansku kuchyňu? Radi by ste vynikali v prípravách talianskych špecialít? Naučiť sa ich tradičné recepty a okúzliť svojich známych? Uvažujete o práci exkluzívneho talianskeho kuchára? Alebo si otvárate reštauráciu?                          Tak tento kurz je určený presne pre Vás.

Región romantiky - Toskánsko

Káva & čokoláda – návšteva voňavej pražiarne kávy a čokoládovne s degustáciou. Vyrobte si a vychutnajte svoju čokoládovú pralinku. (príloha coffee and chocolate tour)

– Kašmír & koža – exkluzívna návšteva značkových fabrík s možnosťou zakúpenia výrobkov (plagát – príloha Ferragamo)

– Svet vôni – práve Florencia je mesto objavenia prvého parfumu Európy. Návšteva antickej lekárne – múzeum vôní – návšteva showroomu Villoresi. Počas tejto exkurzie si môžete zakúpiť vzorku parfumu.

Florencia pri sviečkach – obdarujte svoju polovičku netradičným zážitkom vyjadrením Vašej lásky (medových týždňov, zasnúbenia, Valentína, alebo len krásneho víkendu)  a darujte jej pobyt Florencia pri sviečkach (vyprac zájazd – príloha Florencia pri sviečkach1a2)

– Florencia – objavovanie krás, odhaľovanie kolísky renesancie, odhaľovanie jej tajomstiev,  úvod do miestnej eno-gastronónie, degustácia pravej talianskej reštaurácie a vín  – počas tejto exkurzie sa dozviete, ako vznikla Florencia, prečo je jej symbol kvet Iris, príbeh vzniku Rajskej brány, prečo sa tu pečie chlieb bez soli a mnoho ďalšieho…

– Svadba v Toskánsku – povedzte si svoje     „ÁNO“      „SI“       v okruhu svojich najbližších v najromantickejšom regióne talianska. Vaša svadba pod toskánskym nebom v okruhu len vašich najbližších, či v podaní exkluzívnej veľkolepej slávnosti.  Náš svadobný servis zahŕňa: vybavenie všetkých potrebných dokladov, ubytovanie, catering, výzdobu, profesionálny styling a exkluzívny fotografický servis

– Zážitok podľa Vašich predstáv – máte zážitok, ktorý by ste si chceli splniť v tejto čarokrásnej lokalite? Vytvorte si ho na mieru a my Vám ho pomôžeme uskutočniť

poznávací zájazd   Florencia – Toskánsko – Rím – odhaľte kultúru a umenie Florencie, vychutnajte si degustáciu gurmánskych špecialít v Chianti, prehliadku Toskánska, návštevu svätého mesta a omnoho viac (+ príloha Predvianočné Toskánsko by Tuscanny)

– zážitkový pobyt (umelecko – degustačný) v Toskánsku – pripravte sa na mnoho zážitkov spojených s odhaľovaním umenia a kultúry Florencie, degustovaním gurmánskych špecialít v Chianti a návštevou okolitých mestečiek známych svojou bohatou históriou a typickou Toskánskou krásou. (príloha Majka)

– poznávací zájazd romantický Rím – počas troch dní spoznáte romantickú atmosféru tohto starobylého antického mesta Bohov.

Pod toskánskym nebom spoznajte rozprávkové vidiecke usadlosti, obklopené viničom a olivovníkovými hájmi.