Island old

Island – ostrov, s ktorým sa príroda vyhrala v tej najúžasnejšej kombinácii pestrých farieb, symfónie ľadu a ohňa. Príroda ho obdarovala ho stovkami vodopádov, či horúcimi prameňmi. Krajina ľadu a ohňa, čiernej lávy, driemajúcich sopiek, hučiacich vodopádov a magickej atmosfére večne živých elfov, ktorí sledujú váš každý krok. Svoje zážitky môžete obohatiť kúpaním sa v Modrej Lagúne, návštevou ľadovcovej pláže, romantickým večerom pri starodávnom majáku, či strávením relaxom na čiernej pláže, kde uzriete vrak havarovaného amerického lietadla DC3. Mýtické kráľovstvo, kde žijú elfovia a vládne takmer polárna atmosféra. Cez zimné mesiace nebo sprevádzané polárnou žiarou. Cez leto Vás očaria Dúhové hory. Tento ostrov je skutočné vulkanické laboratórium, kde máte pocit, že ste pristali na inej planéte.

Z nášho islandského meníčka si môžete vybrať zájazdy, jednodňové, prípadne viacdňové tours, alebo Island na mieru. V prípade záujmu zájazdu na mieru, nám stručne popíšte Vaše predstavy na info@ckginger.com, alebo postmaster@ckginger.com.

 

Raj islandských zážitkov

 1.  deň

Príchod do Keflavíku, ubytovanie.

2. deň

Zoznámime sa navzájom a po oboznámení sa s plánom cesty vyrážame na Zlatý okruh. Jeho súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

3. deň

Presunieme sa k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom z bývalých útesov do 60 m hĺbky. Ak bude priaznivé počasie, prejdeme sa poza padajúci vodopád a budeme mať šancu na neskutočné zábery.Nasledovať bude ďalší vodopád Skógafoss, voda ktorého sa pri dopade triešti, čím počas slnečných dní takmer vždy vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu zakopal poklad.
Prejdeme sa cez pláž Sólheimasandur k vraku amerického lietadla, ktoré tu havarovalo v sedemdesiatych rokoch.
Polostrov Dyrholey je tiež známy ako Cape Portland podľa anglických námorníkov. Je z neho nádherný výhľad na ľadovec Mýrdarsjökull, čierné lávové polia a na pobrežné útesy. (sezóna, v ktorej prilieta Alka Bielobradá, Fratercula arctica je zvyčajne od 15. mája do 20. augusta) Večer strávime na Čiernej pláži. Navštívime mestečko Vík í Mýrdal. Napriek tomu, že počet obyvateľov sa pohybuje len okolo 300, je to najväčšie sídlo v rozmedzí 70 km. Prejdeme sa po čiernej pláži, jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Atlantický oceán sa tu ukazuje v plnej sile. Môžeme pozorovať aj skamenelých trolov počas prílivu. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Katla. Táto naposledy vybuchla v roku 1918 a tak sa jej ďalšia možná erupcia blíži…
Na západ od Vík leží “fotogenická” hora Reynisfjall, pozrieme si ju a urobíme krátku prechádzku po čiernej pieskovej pláži Reynisfjara so stĺpcovitými čadičovými útvarmi a jaskyňami vytvorenými činnosťou oceánu. Pre ešte krajšie zábery odporúčame si pre váš fotoaparát zaobstarať statív. Prejdeme sa aj okolo mysu Hjörleifhöfði, takmer najjužnejšieho bodu Islandu.

 4. deň

Národný park Skaftafell pokrýva územie asi 4 800 km2, ktoré bolo po stáročia utvárané ohňom sopky Öræfajökull a vodou ľadovcov Skeiðarájökull a Skaftafellsjökull. Vulkanické erupcie zapríčinili bahnotoky (islandsky jökulhlaup), ktoré naposledy v roku 1996 rozvodnili rieku Skeiðará. Je tu príjemná klíma a uvidíme tu mnoho druhov vtákov a možno aj polárne líšky. Prejdeme sa k vodopádu Svartifoss, padajúcom do hĺbky 12 metrov. Bol pomenovaný Čierny vodopád podľa čiernych čadičovýc stĺpov, ktoré ho obklopujú. Prejdeme sa aj k ľadovcu. Zamierime do ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, kde fakultatívne môžeme absolvovať výlet loďou medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi.

5. deň

Navštívime oblasť Eldhraun s 25 km dlhým kráterom nazývaným Lakagigar, ktorý vznikol počas erupcie v rokoch 1783 a 1784. Erupcia je považovaná za najničivejšiu v histórii. Jej následky boli katastrofálne, zomrelo 20 % Islanďanov a zahynula vyše polovica domácich zvierat. Dnes je lávové pole pokryté mäkučkým machom. Jedovaté splodiny v osemnástom storočí zasiahli úrodu aj v Európe a niektorá historici následky nedostatku potravy dávajú do priamej súvislosti s Francúzskou revolúciou v roku 1789. V tento deň ešte navštívime Kirkjubæjarklaustur, kde sa prejdeme po výnimočnej prírodnej čadičovej dlažbe, pripomínajúcej dlaždice kostola.

6. deň

Zátoka veľrýb, turistika k najvyššiemu islandskému vodopádu Glymur s výškou 196 m. Návštívime výstavu na opustenej farme, bývalú britskú vojenskú základňu. Môžeme zbierať slávky v zátoke, uvidíme továreň na spracovanie veľrýb a späť sa vrátime podmorským tunelom.

7. deň

Hveragarde – horúca rieka, geotermálny chlieb, návšteva skleníkov využívajúcich geotermálnu energiu, kde sa pomocou hydrofonie pestuje zelenina a ovocie dokonca aj banány. Fakultatívna možnosť jazdy na koni alebo kúpanie v termálnom bazéne. Poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskoutektonickou doskou. Navštívime rybárske mestečko Gardur s romantickými majákmi. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne).

8. deň

Na tomto mieste vybudoval svoju farmu prvý osadník. Reykjavík v preklade znamená “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z vyvierajúcich horúcich prameňov v tejto oblasti. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan, ktorá je zároveň aj vyhliadkovou reštauráciou. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde sa na pamätnom stretnutí v roku 1986 zišli Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Toto stretnutie odštartovalo ukončenie studenej vojny. Na plastickej mape Islandu v budove radnice si názorne ukážeme plán našej cesty. Navštívime Dom vulkánov, kde nám premietnu film o erupcii z roku 1973 na Ostrovoch západných mužov a tiež známej erupcii sopky Eyjafjallajökull z roku 2010, ktorá zastavila medzinárodnú leteckú dopravu. Poblíž známej koncertnej haly Harpa si môžete dať hot dog v rovnakom stánku ako Bill Clinton pri jeho návšteve Islandu. Okúpeme sa v Atlantickom oceáne na mestskej pláži so saunou a termálnym bazénom na sedenie. Neobídeme ani centrum mesta, ktoré ponúka nespočetné množstvo štýlových reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Fakultatívne – pozorovanie veľrýb.

9. deň

Odlet z Keflavíku

Aké zážitky s nami zažijete ?

 Skrátený itenerár:

 • najstarší parlament sveta, gejzír a zlatý vodopád Gulfoss
  • miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky
  • geotermálne pramene, fjordy a elfovia
  • najsevernejšie hlavné mesto sveta
  • veľryby a islandské kone
  • ľadovcová lagúna Jökulsárlón
  • sopka Snæfellsjökull, kde je vstup do stredu Zeme
  • plavba na Vestmannaeyjar s chladnúcou sopkou

 

Detail zájazdu:

1.deň:

Odlet do Keflavíku.

2. deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                         Zoznámime sa a vyrážame na Zlatý okruh. Jeho súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

3. deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                          Zamierime do nádhernej ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, pod najväčším ľadovcom Vatnajökull. Je to jedno z najkrajších miest na Islande. Môžete absolvovať výlet loďou medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi. Počas výletu sa dostanete blízko ku kryhám. Dajú vám ochutnať kúsok ľadovej nádhery. Hĺbka lagúny v niektorých miestach dosahuje až 600 m a rozloha 17 km² sa kvôli klimatickým zmenám neustále zväčšuje. Natáčal sa tu film Tomb Raider s Angelinou Jolie alias Larou Croft, alebo bondovky Vyhliadka na vraždu a Dnes neumieraj.
Zamierime k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom z bývalých útesov do 60 m hĺbky. Prejdeme sa poza padajúci vodopád a budeme mať šancu na neskutočné zábery. Nasledovať bude ďalší vodopád Skógafoss, voda ktorého sa pri dopade triešti, čím počas slnečných dní takmer vždy vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu zakopal poklad.
Prejdeme sa po Čiernej pláži, jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Navštívime mestečko Vík í Mýrdal. Napriek tomu, že počet obyvateľov sa pohybuje len okolo 300, je to najväčšie sídlo v rozmedzí 70 km. Atlantický oceán sa tu ukazuje v plnej sile. Môžeme pozorovať aj skamenelých trolov počas prílivu. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Katla. Táto naposledy vybuchla v roku 1918 a tak sa jej ďalšia možná erupcia blíži…

4. deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                               Magickému poloostrovu Snaefelsness dominuje sopka Snæfellsjökull. Presne do jej krátera Jules Verne umiestnil vo svojom románe vstup na cestu do stredu Zeme. Navštívime Ytri Tunga pláž, na ktorej radi oddychujú tulene, krásny kostolík pri Buðir a blízku pláž so zlatým pieskom. Prejdeme sa popri útesoch z Arnasstapi do Hellar.

5.deň:                                                                                                                                                                                                                                                                           Hveragarde prechádzka ku horúcej rieke, kde sa okúpeme. Ochutnáme geotermálny chlieb, pozrieme si mestečko s najväčším počtom skleníkov, kde sa pomocou hydrofonie pestuje zelenina a ovocie. Dokonca aj banány. Fakultatívna možnosť jazdy na koni a večer pozorovanie veľrýb v Reykjavíku.

6.deň:                                                                                                                                                                                                                                                                           Prevezieme sa trajektom na Heimaey na Ostrovoch západných mužov, kde si naživo pozrieme nový prístav, ktorý vznikol po erupcii v roku 1973. Celodenný výlet s túrou po ostrove.

7.deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Ďalšou zastávkou bude Reykholt pôsobisko najznámejšieho autora islandských starobylých ság Snoriho Sturulsona. Po ceste nevynecháme známe vodopády Hraunfossar a Barnafoss, vytekajúce spod lávového koberca na úpätí ľadovca Langjökull a najsilnejší európsky horúci prameň Deildartunguhver, pri ktorom sa predávajú paradajky vypestované hydrofonnym spôsobom s využitím geotermálnej energie. Navštívime aj historické mesto Borganessale a mestečko AKRANES. Spiatočnú cestu si cestu skrátime druhým najdlhším mostom na ostrove, ako i podmorským tunelom.

8.deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                             Reykjavík v preklade znamená “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z vyvierajúcich horúcich prameňov v tejto oblasti. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan, ktorá je zároveň aj vyhliadkovou reštauráciou. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde sa na pamätnom stretnutí v roku 1986 zišli Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Toto stretnutie odštartovalo ukončenie studenej vojny. Na plastickej mape Islandu v budove radnice si názorne ukážeme plán našej cesty. Poblíž známej koncertnej haly Harpa si môžete dať hot dog v rovnakom stánku ako Bill Clinton pri jeho návšteve Islandu. Okúpeme sa v Atlantickom oceáne na mestskej pláži so saunou a termálnym bazénom na sedenie. Neobídeme ani centrum mesta, ktoré ponúka nespočetné množstvo štýlových reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskou tektonickou doskou. Navštívime rybárske mestečko Gardur s romantickými majákmi. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne)

9.deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Odlet z Keflavíku.

 

*Program sa prispôsobí počasiu.

 

 

Cena zájazdu:     od 1699 €

V balíčku tohto zájazdu máte zahrnuté:

 • spiatočná letenka z/na Keflavík
 • ubytovanie v dvojlôžkových izbách
 • raňajky
 • dopravu po výletoch klimatizovaným mikrobusom
 • občerstvenie v mikrobuse kávu a nealko
 • wifi v mikrobuse
 • program zájazdu
 • slovenského sprievodcu
 • poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti

Nepovinné príplatky:

 • jednolôžková izba 45 €/noc
 • vstup do Modrej lagúny od 40 €/noc
 • pozorovanie veľrýb od 82 €
 • jazda na koni od 45 €

 

Zážitky počas zájazdu  – Skrátený itenerár:

– Zlatý okruh

– národný park Þingvellir

– svetoznámy ganzír, ktorý dosahuje výšku niekoľko metrov

– najstarší parlament sveta

– miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky

– geotermálne pramene, fjordy a elfovia

– najsevernejšie hlavné mesto sveta

– veľryby a islandské kone

– ľadovcová lagúna Jökulsárlón

– sopka Snæfellsjökull, kde je podľa J. Verneho vstup do stredu Zeme

 

Detail zájazdu:

1.deň:

Prílet do Keflavíku. Po takmer 3000 km lete lietadlom vás odvezieme na ubytovanie vzdialené asi hodinu a pol cesty autobusom. Skontrolujeme si, nastavenie hodiniek, na Islande je v lete o dve hodiny menej a po krátkom spánku sa stretneme na raňajkách.

2. deň:

Zoznámime sa navzájom a po oboznámení sa s plánom cesty vyrážame na Zlatý okruh. Jeho súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

3. deň:                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Zamierime do nádhernej ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, pod najväčším ľadovcom Vatnajökull. Je to jedno z najkrajších miest na Islande. Môžete absolvovať výlet loďou medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi. Počas výletu sa dostanete blízko ku kryhám. Dajú vám ochutnať kúsok ľadovej nádhery. Hĺbka lagúny v niektorých miestach dosahuje až 600 m a rozloha 17 km² sa kvôli klimatickým zmenám neustále zväčšuje. Natáčal sa tu film Tomb Raider s Angelinou Jolie alias Larou Croft, alebo bondovky Vyhliadka na vraždu a Dnes neumieraj. Zamierime k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom z bývalých útesov do 60 m hĺbky. Prejdeme sa poza padajúci vodopád a budeme mať šancu na neskutočné zábery. Nasledovať bude ďalší vodopád Skógafoss, voda ktorého sa pri dopade triešti, čím počas slnečných dní takmer vždy vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu zakopal poklad. Prejdeme sa po Čiernej pláži, jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Navštívime mestečko Vík í Mýrdal. Napriek tomu, že počet obyvateľov sa pohybuje len okolo 300, je to najväčšie sídlo v rozmedzí 70 km. Atlantický oceán sa tu ukazuje v plnej sile. Môžeme pozorovať aj skamenelých trolov počas prílivu. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Katla. Táto naposledy vybuchla v roku 1918 a tak sa jej ďalšia možná erupcia blíži.

4. deň:

Hveragarde prechádzka ku horúcej rieke, kde sa okúpeme. Ochutnáme geotermálny chlieb, pozrieme si mestečko s najväčším počtom skleníkov, kde sa pomocou hydrofonie pestuje zelenina a ovocie. Dokonca aj banány. Fakultatívna možnosť jazdy na koni a večer pozorovanie veľrýb v Reykjavíku.

5. deň:

Magickému poloostrovu Snaefelsness dominuje sopka Snæfellsjökull. Presne do jej krátera Jules Verne umiestnil vo svojom románe vstup na cestu do stredu Zeme. Navštívime Ytri Tunga pláž, na ktorej radi oddychujú tulene, krásny kostolík pri Buðir a blízku pláž so zlatým pieskom. Prejdeme sa popri útesoch z Arnasstapi do Hellar.

6. deň:

Reykjavík v preklade znamená “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z vyvierajúcich horúcich prameňov v tejto oblasti. Na tomto mieste vybudoval svoju farmu prvý osadník. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan, ktorá je zároveň aj vyhliadkovou reštauráciou. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde sa na pamätnom stretnutí v roku 1986 zišli Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Toto stretnutie odštartovalo ukončenie studenej vojny. Na plastickej mape Islandu v budove radnice si názorne ukážeme plán našej cesty. Poblíž známej koncertnej haly Harpa si môžete dať hot dog v rovnakom stánku ako Bill Clinton pri jeho návšteve Islandu. Centrum mesta ponúka nespočetné množstvo štýlových reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Poloostrov Reykjanes, príkra vulkanická scenéria je úplne rozdielna od ostatných častí ostrova. Z horúcich prameňov Gunnuhver stúpa para. Míňame obrovskú sušiareň, kde vo voľnom priestranstve visia stovky rýb. Po ceste navštívime niekoľko pozoruhodných fotogenických majákov. Ak sa chcete vyhnúť davom a zažiť Island vo svojej divokej podobe, je to správne miesto pre vás. Navštívime rybárske mestečko Gardur s romantickými majákmi. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne)

7. deň:

Odlet

* Program sa prispôsobí počasiu. Vo voľnom čase budeme navštevovať obľúbené mestské plavárne s termálnymi bazénmi.

 

Cena zájazdu: od 1499 €

Cestovateľský balíček obsahuje:

 • spiatočnú letenku z/na Reykjavík
 • ubytovanie v dvojlôžkových izbách
 • raňajky
 • slovenského sprievodcu
 • dopravu počas výletov mikrobusom
 • wifi
 • občerstvenie v mikrobuse kávu a nealko
 • program zájazdu
 • poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti

Nepovinné príplatky:

 • vstup do Modrej lagúny od 50€
 • jazdu obojživelným vozidlom po ľadovcovej lagúne od 40 €
 • pozorovanie veľrýb od 82 €
 • jazda na koni od 45 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu od 45 €

Ochutnajte z nášho islandského cestovateľského meníčka jednu z najpopulárnejších „tour“ Golden Circle Tour a spoznajte tieto zaujímavé miesta:

Prvá zastávka povedie ku geotermálnej stanice Nesjavellir. Ďalej náš cestovateľský deň bude pokračovať do vulkanickej oblasti a národného parku Þingvellir.                     Naša ďalšia zastávka povedie k najpopulárnejšiemu gejzíru na Islande – Geysir, Stokkur, ktorého erupcia je každých 8-10 minút a dosahuje výšku až do 20 metrov. Spoznáme aj zázrak prírody – zlatý vodopád Gullfoss, ktorý je považovaný za najnavštevovanejšie miesto islandských denných zájazdov.                                                         Avšak pravú islandskú atmosféru zažijete počas kúpania v „tajnej lagúne“ na geotermálnom mieste, kde horúca voda dosahuje 38-40 stupňov počas celého roka. Malý gejzír Vám spríjemní precítenie Islandu o jeho mini erupciu každých 5 minút.

Golden Circle tour poskytujeme celoročne.

Hlavné atrakcie zážitku Golden Circle Tour:

– Reykjavík

– Nesjavellir – geotermálna stanica

– Þingvellir National Park

– Geysir – Strokkur – Haukadalur geotermálna oblasť

– Gullfoss / Golden Falls / vodopád

– Krýsuvík – geotermálna oblasť

– Kleifarvatn

 

K Vášmu zážitku Golden Circle Tour dostanete zdarma:

–  vyzdvihnutie z Vášho hotela

– 1 sedačka pre dieťa na 1 dospelého

– minerálnu vodu

– sprievodcu

– wifi na palube autobusu

– zastávku na obed

Cena zážitku na vyžiadanie. Tento zážitok je poskytovaný pre max 20 ľudí a časovo sa Vám vieme prispôsobiť. Objednanie zážitku pre viacero cestovateľov výrazná zľava.

Unikátny denný výlet minibusom  po južnom pobreží Islandu so skrytými miestami, vďaka ktorým si určite tento ostrov zamilujete.

Počas tohto zájazdu spoznáme nádherné vodopády Gljúfrafoss, Seljalandsfoss, Skógafoss a dostaneme sa na jednu z najpopulárnejších pláži Islandu – čiernej pláži, kde „odpočíva“ vrak havarovaného amerického lietadla DC3. Užijeme si čarokrásnu vyhliadku z útesu Dyrhólaey, ktorý bol pôvodne ostrov sopečného pôvodu, nazývaný aj islandským názvom Eyja, čo znamená ostrov.

Tento zájazd sa uskutočňuje celoročne.

 

Detail zájazdu:

– trvanie: 9-10 hodín

– pick up z vášho hotela

– doprava minibusom

– dostupné dni pre zájazd: pondelok, štvrtok, sobota

 

K Vášmu  jednodňovému zážitku južným pobrežím Islandu dostanete zdarma:

–  vyzdvihnutie z Vášho hotela

– 1 sedačka pre dieťa na 1 dospelého

– minerálnu vodu

– sprievodcu

– wifi na palube autobusu

– zastávku na obed

 

Hlavné body trasy jednodňovému zážitku južným pobrežím Islandu:

 • Reykjavík
 • Gljúfrafoss/Gljúfrabúi/
 • Seljalandsfoss
 • Skógafoss
 • Kvernufoss
 • Dyrhólaey – puffins
 • Reynisfjara shore a pláž s čiernym pieskom

Štvordňový islandský zážitok vulkanického laboratória Vás očarí gejzírmi, či bublajúcimi jazierkami, ochutnávkou kúpeľa v termálnej vode, kde si doprajete relax tela i duše. Navštívime najstarší parlament sveta, najsevernejšie hlavné mesto sveta, miesto stretu európskej a americkej tektonickej dosky. Vyberieme sa po stopách elfov a na tajné miesta, ktoré nie sú publikované v programe zájazdu.

 

Hlavné atrakcie zážitku:

 • najstarší parlament sveta
 • gejzír
 •  zlatý vodopád Gulfoss
 • miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky
 • geotermálne pramene, fjordy a elfovia
 • najsevernejšie hlavné mesto sveta
 • tulene a islandské kone

 

Cena zážitku

deti od 0 do 5 rokov: zadarmo *
deti od 6 do 14 rokov: od 780 €
dospelí od 14+ rokov: od 930 €

*s dvoma platiacimi rodičmi

 

* limit na cestovné zadarmo pre dieťa od 0 do 5 rokov je jedno dieťa na dvoch platiacich dospelých

 

Cena zážitku obsahuje:

– ubytovanie na nádhernej bývalej farme
– 2 lôžkové izby, spoločná kúpeľňa, raňajky
– islandské kone, hovoriace havrany a tancujúce kozy

– slovenského sprievodcu

– občerstvenie v autobuse nealko, káva, čaj

– poistenie ck voči insolventnosti

Dlhý víkend nabitý množstvom nezabudnuteľných zážitkov, kde sa ocitnete aj v skutočnom vulkanickom laboratóriu. Uvidíte gejzíry a horúce bublajúce jazierka.               Vymáčate sa v termálnej vode, kde si zrelaxujete telo i myseľ.  Navštívime najsevernejšie hlavné mesto sveta, najstarší parlament sveta, čarokrásny zlatý vodopád Gullfoss     a omnoho viac. A by sme Vám tento víkend ešte viac spríjemnili, rezervovali sme pre vás miesta v prvom rade na predstavenie polnočného slnka.                                                   Každý deň sa môžete tešiť na tajné miesto navyše, ktoré neuvádzame v programe.

 

Hlavné atrakcie zážitku:

 • najstarší parlament sveta, gejzír a zlatý vodopád Gulfoss
 • miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky
 • geotermálne pramene, fjordy a elfovia
 • najsevernejšie hlavné mesto sveta
 • tulene a islandské kone
 • zájdeme aj na tajné miesta mimo davov turistov

 

 

Cena zážitku obsahuje:

– ubytovanie v meste Selfoss
– 2/3 lôžkové izby, spoločná kúpeľňa, raňajky
– prechádzka po brehu rieky Ölfusá, nočný život, mestská plaváreň
– slovenský sprievodca

– na výlety jadzíme 20 miestnym mikrobusom s wifi
– občerstvenie v autobuse nealko, káva, čaj

– poistenie ck voči insolventnosti

 

 

Cena zážitku:

deti od 0 do 5 rokov: zadarmo *
deti od 6 do 12 rokov: od 780 €
dospelí od 12+ rokov: od 930 €

*s dvoma platiacimi rodičmi

* limit na cestovné zadarmo pre dieťa od 0 do 5 rokov je jedno dieťa na dvoch platiacich dospelých

 

 

 

 

Počas troch dní strávených na Islande sme pre Vás pripravili jedinečný zájazd, kde spoznáte tie najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie miesta Islandu. Z islandského cestovateľského meníčka ochutnáte gejzíry, bublajúce jazierka, vulkanické laboratórium a kúpanie v termálnej vode. Rezervovali sme pre Vás prvé miesto na predstavenie polárnej žiary. Ako darček, aby ste si tento zážitok užili ešte viac, od nás dostanete každý deň prekvapenie v podobe tajného miesta, ktoré nie je uvedené v programe.

 

Termíny:

1310 – 16. 10. 2017

22. 10 – 25 .10. 2017

17. 11 – 20. 11. 2017

 

Program 13. 10 – 16. 10. 2017:

13.10. Transfer na hotel. Hneď večer začíname s prvým zážitkov a to budeme loviť polárnu žiaru. Ak bude dobré počasie a šťastie pri nás stáť, určite ju objavíme.

14.10. Pocestujeme k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom do hĺbky 60m z bývalých útesov. Očaríme Vás prechádzkou poza padajúci vodopád, kde si urobíte prekrásne fotografické zábery. Ďalší vodopád bude Skógafoss, ktorého voda sa pri dopade na zem triešti, čím počas slnečných dní takmer stále vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu kedysi zakopal poklad.                                                                                                                                                        Náš cestovateľský deň bude pokračovať prechádzkou po čiernej pláži, ktorá sa zaraďuje medzi top desať najkrajších pláží sveta. Nachádza sa tu vrak havarovaného amerického lietadla DC-3. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Kalta, ktorá naposledy vybuchla v roku 1918.

15.10. V tento deň Vás obdaríme najpopulárnejšou „tour“ na Islande – Golden Circle tour – Zlatý okruh, ktorého súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

16.10. Posledný deň strávime v Reykjavíku. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde v roku 1986 Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom ukončili studenú vojnu. Vojdeme do nádhernej koncertnej haly Harpa a môžeme si dať hot dog v rovnakom stánku ako kedysi Bill Clinton. Preskúmame poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskou tektonickou doskou. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne). Večerný odchod na letisko.

 

Program 22. 10 – 25. 10. 2017

22.10. Po prílete do Keflavíku sa vyberieme na prehliadku do najsevernejšieho hlavného mesta – Reykjavíku. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde v roku 1986 Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom ukončili studenú vojnu. Vojdeme do nádhernej koncertnej haly Harpa a môžeme si dať hot dog v rovnakom stánku ako kedysi Bill Clinton. Preskúmame poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskou tektonickou doskou. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne).

23.10. V tento deň Vás obdaríme najpopulárnejšou „tour“ na Islande – Golden Circle tour – Zlatý okruh, ktorého súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíme aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

24.10. Pocestujeme k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom do hĺbky 60m z bývalých útesov. Očaríme Vás prechádzkou poza padajúci vodopád, kde si urobíte prekrásne fotografické zábery. Ďalší vodopád bude Skógafoss, ktorého voda sa pri dopade na zem triešti, čím počas slnečných dní takmer stále vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu kedysi zakopal poklad.                                                                                                                                                        Náš cestovateľský deň bude pokračovať prechádzkou po čiernej pláži, ktorá sa zaraďuje medzi top desať najkrajších pláží sveta. Nachádza sa tu vrak havarovaného amerického lietadla DC-3. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Kalta, ktorá naposledy vybuchla v roku 1918.

25.10. Odlet z Keflavíku.

 

Program 17. 11 – 20. 11. 2017

17.11. Transfer na hotel. Hneď večer začíname s prvým zážitkov a to budeme loviť polárnu žiaru. Ak bude dobré počasie a šťastie pri nás stáť, určite ju objavíme.

18.11. Pocestujeme k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom do hĺbky 60m z bývalých útesov. Očaríme Vás prechádzkou poza padajúci vodopád, kde si urobíte prekrásne fotografické zábery. Ďalší vodopád bude Skógafoss, ktorého voda sa pri dopade na zem triešti, čím počas slnečných dní takmer stále vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu kedysi zakopal poklad.                                                                                                                                                        Náš cestovateľský deň bude pokračovať prechádzkou po čiernej pláži, ktorá sa zaraďuje medzi top desať najkrajších pláží sveta. Nachádza sa tu vrak havarovaného amerického lietadla DC-3. Mestečko leží pod ľadovcom Mýrdarsjökull, ukrývajúcom sopku Kalta, ktorá naposledy vybuchla v roku 1918.

19.11. V tento deň Vás obdaríme najpopulárnejšou „tour“ na Islande – Golden Circle tour – Zlatý okruh, ktorého súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha.

20.11. Posledný deň strávime v Reykjavíku. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde v roku 1986 Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom ukončili studenú vojnu. Vojdeme do nádhernej koncertnej haly Harpa a môžeme si dať hot dog v rovnakom stánku ako kedysi Bill Clinton. Preskúmame poloostrov Reykjanes, most medzi dvomi kontinentami, medzi Severoamerickou a Euroázijskou tektonickou doskou. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne). Večerný odchod na letisko.

 

Hlavné atrakcie:

 • najstarší parlament sveta, gejzír a zlatý vodopád Gulfoss
 • miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky
 • geotermálne pramene, fjordy a elfovia
 • najsevernejšie hlavné mesto sveta
 • veľryby a islandské kone
 • každodenný lov na polárnu žiaru
 • tajné miesta mimo davov turistov

 

 

Cena: 690 eur (pri počte min. 15 uchádzačov)

(cena neobsahuje letenku!)

V prípade záujmu Vám vieme pomôcť s kúpou tej najvýhodnejšej letenky.

 

 

Cena zážitku obsahuje:

 • ubytovanie v štandartných v 2-3 lôžkových izbách
 • bazén s termálnou vodou
 • doprava mikrobusom po Islande + wifi na palube
 • slovenský sprievodca
 • občerstvenie v autobuse káva, čaj, nealko
 • poistenie cestovnej kancelárii proti insolventnosti

Posledná šanca vidieť polárnu žiaru pred tým ako sa odmlčí na desaťročie. Končí a obdobie častých a intenzívnych erupcií. Bude to pravdepodobne trvať až do roku 2024 alebo dokonca 2026. Spoznajte polárnu žiaru Auroru Borealis v svojej kráse, ako svetelný úkaz na oblohe, ktorý vzniká pôsobením elementárnych častíc slnečného vetra pri vstupe do zemskej atmosféry. Svetielkujúci divadlo rôznych farieb môžete vidieť z prvej rady rezervovaných miest pod otvorenou nočnou oblohou. Poľovačka na polárnu žiaru bude každý večer z iného miesta.

 

Zážitky, ktoré zažijete počas zájazdu Lov na polárnu žiaru:

 • najstarší parlament sveta
 • gejzír
 • zlatý vodopád Gulfoss
 • lov na polárnu žiaru
 • miesto stretu európskej a americkej tektonickej dosky
 • geotermálne pramene, fjordy a elfovia
 • najsevernejšie hlavné mesto sveta
 • veľryby a islandské kone
 • ľadovcová lagúna Jökulsárlón
 • sopka Snæfellsjökull, kde je podľa J. Verneho vstup do stredu Zeme

 

Vyberte si z nasledujúcej ponuky zájazdu Lov na polárnu žiaru:

– Jednodňový lov na polárnu žiaru

– Víkendový lov na polárnu žiaru

–  Lov na polárnu žiaru

 

Lov na polárnu žiaru

 • itenerár pre týždenný pobyt

 

1. deň

Príchod do Keflavíku, ubytovanie

2.deň

 Zoznámime sa navzájom a po oboznámení sa s plánom cesty vyrážame na Zlatý okruh. Jeho súčasťou je národný park Þingvellir. Na tomto historickom mieste sa nachádzal prvý parlament na svete a pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Absolvujeme úchvatnú prechádzku v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa nakrúcala aj štvrtá séria Hry o tróny. Navštívime národný park a uvidíme ako sa preberá k životu s rozprávkami Siedmich kráľovstiev. Uvidíte aj činný gejzír Strokkur poblíž oddychujúceho svetoznámeho Geysiru. V tento deň nás ešte čaká ohromujúci “zlatý” vodopád Gullfoss, nad ktorým sa často tvorí podmaňujúca dúha. Večer začíname Lov na polárnu žiaru.

 

3.deň
Presunieme sa k vodopádu Seljalandfoss, padajúcom z bývalých útesov do 60 m hĺbky. Ak bude priaznivé počasie, prejdeme sa poza padajúci vodopád a budeme mať šancu na neskutočné zábery.Nasledovať bude ďalší vodopád Skógafoss, voda ktorého sa pri dopade triešti, čím počas slnečných dní takmer vždy vyvolá dúhový efekt. Miestne povesti hovoria, že prvý osadník tejto časti ostrova Þrasi Þórólfsson tu zakopal poklad.
Prejdeme sa cez pláž Sólheimasandur k vraku amerického lietadla, ktoré tu havarovalo v sedemdesiatych rokoch.
Polostrov Dyrholaey je tiež známy ako Cape Portland podľa anglických námorníkov. Je z neho nádherný výhľad na ľadovec Mýrdarsjökull, čierné lávové polia a na pobrežné útesy. (sezóna, v ktorej prilieta Alka Bielobradá, Fratercula arctica je zvyčajne od 15. mája do 20. augusta) Večer strávime na Čiernej pláži. Navštívime mestečko Vík í Mýrdal.

 

4.deň
Národný park Skaftafell pokrýva územie asi 4 800 km2, ktoré bolo po stáročia utvárané ohňom sopky Öræfajökull a vodou ľadovcov Skeiðarájökull a Skaftafellsjökull. Vulkanické erupcie zapríčinili bahnotoky (islandsky jökulhlaup), ktoré naposledy v roku 1996 rozvodnili rieku Skeiðará. Je tu príjemná klíma a uvidíme tu mnoho druhov vtákov a možno aj polárne líšky. Prejdeme sa k vodopádu Svartifoss, padajúcom do hĺbky 12 metrov. Bol pomenovaný Čierny vodopád podľa čiernych čadičovýc stĺpov, ktoré ho obklopujú. Prejdeme sa aj k ľadovcu. Zamierime do ľadovcovej lagúny Jökulsárlón, kde fakultatívne môžeme absolvovať výlet loďou medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi.

5.-6. deň

Reykjavík v preklade znamená “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z vyvierajúcich horúcich prameňov v tejto oblasti. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z veže vodárne Perlan, ktorá je zároveň aj vyhliadkovou reštauráciou. Nenecháme si ujsť vilu Hofdi, kde sa na pamätnom stretnutí v roku 1986 zišli Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Toto stretnutie odštartovalo ukončenie studenej vojny. Na plastickej mape Islandu v budove radnice si názorne ukážeme plán našej cesty. Navštívime Dom vulkánov, kde nám premietnu film o erupcii z roku 1973 na Ostrovoch západných mužov a tiež známej erupcii sopky Eyjafjallajökull z roku 2010, ktorá zastavila medzinárodnú leteckú dopravu. Poblíž známej koncertnej haly Harpa si môžete dať hot dog v rovnakom stánku ako Bill Clinton pri jeho návšteve Islandu. Okúpeme sa v Atlantickom oceáne na mestskej pláži so saunou a termálnym bazénom na sedenie. Neobídeme ani centrum mesta, ktoré ponúka nespočetné množstvo štýlových reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Fakultatívne – pozorovanie veľrýb. Nakoniec si necháme svetoznámu islandskú atrakciu – kúpanie v Modrej lagúne. (fakultatívne)

Poznávací zájazd Island – leto 2019

cena 1999€

Lov na polárnu žiaru

cena Na mieru€

Svadobná cesta na Islande

cena Na mieru€

Island – Zájazd južným pobrežím

cena OD 1699€

People 1 dospelí
Flag IconViac info

To najlepšie z Islandu za tri dni

cena od 735€

People 1 dospelí
Flag IconViac info

Island – Týždeň na ostrove ohňa a ľadu

cena od 1499€

Island – Dlhý víkend s polnočným islandským slnkom, gejzírmi, sopkami a vodopádmi

cena od 930€

People 1 dospelí
Flag IconViac info

Silvester na Islande

cena 840€